Koníčci

13. června 2009 v 10:24


Anglický plnokrevník
Anglický plnokrevníci byli vyšlechtěni speciálně pro dostihový sport na počátku 17. století. Vznik tohoto plemene se přičítá třem koním: první byl Byerley Turk, pravděpodobně achal-teke. Jeho syn Jig a vnuk Herod jsou zakladateli skvělé linie dostihových koní. Druhým koněm byl Darley Arabian a byl pravděpodobně nejvýznamnější pro vznik A1/1. Dal několik prvotřídních koní, zakladatelů linií. Třetí byl Godolphin Barb. Pocházející pravděpodobně z Maroka. Tak vznikly tři nejvýznamější linie v chovu anglického plnokrevníka.
Barvy:bělouš, hnědák, ryzák, vraník

Fotky Anglického plnokrevníka


Appaloosa

Appaloosa je plemeno koní vyšlechtěné v Severní Americe. Patří do skupiny orientálních koní arabského typu. Jeho předkem je tarpan. Je velmi všestranné, zvládá skoky, ale i drezuru. Je to vhodné plemeno i pro děti, protože tito koníci jsou moc hodní a dobromyslní.
Ideálně jsou tito koně hnědí s bílýmm flekatým zadkem.

Fotky Appaloosy

Francouzký klusák

Ve Francii začal selektivní chov klusáků v polovině 19. století. Tehdy křížili normandské koně s anglickým plnokrevníkem, huntery, norfolky a americkými jezdeckými koňmi. První koně byli spíš hrubší a mohutnější, křížením s anglickým plnokrevníkem však dostali jemnější rysy.

Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, vraník

Fotečky Francouzkého klusáka


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama